Muzeum čokolády

Ochutnejte příběh čokolády ve dvou patrech ve zcela nových prostorech v Celetné 15. Jak souvisí krvavé obětní rituály Mayů a Aztéků s historií čokolády? Jak se kakaové boby dostanou z plantáže přes továrnu až k vám do pusy a z čeho a jak se dělá ta nejlepší čokoláda?

To vše a mnohem víc se dozvíte právě tady.

Cestování prostorem a časem

Zabavte se interaktivními úkoly a aktivitami – pomozte archeologovi odhalit tajemství čokolády a podívejte se na film o produkci čokolády v našem kinosále. 

Zastavte se v čokoládové dílně a sledujte, jak se vyrábí pravé belgické pralinky. Sbíhají se vám sliny? Ochutnávka různých druhů čokolády je zdarma! 

Rádi byste si výrobu vyzkoušeli? Žádný problém! Zapište se na některý z našich workshopů.

Workshopy

Staňte se na chvíli chocolatiérem a vytvořte si vlastní čokoládu během našich čokoládových workshopů. Tyto čokoládové dílny jsou vhodné pro návštěvníky všech věkových kategorií.

Upozorňujeme, že všechny workshopy jsou dočasně přesunuty do našeho nového zážitkového centra Chocolate Experience Center v Obchodní zóně Průhonice-Čestlice. Více informací naleznete na odkazu níže.

Čokoládový obchod

Hledáte vhodný dárek, nebo chcete potěšit své chuťové buňky? Zavítejte do našeho obchodu Chocotopia a vybírejte z široké nabídky jemné belgické čokolády, belgických pralinek, marcipánu a dalších čokoládových produktů a pražských suvenýrů. Navštivte Muzeum čokolády a získejte speciální slevu na vybrané čokoládové výrobky.

Používáme výhradně belgickou čokoládu nejvyšší kvality. Od roku 2015 máme v Mexiku v oblasti Tikul vlastní plantáž s kakaovými stromy, o které se staráme s láskou a péčí. Proto část našeho čokoládového sortimentu pochází z našich vlastních zdrojů, jako třeba mexická čokoláda vyrobená z Criollo bobu.

Muzeum čokolády - vstupné

Virtuální realita

Vydejte se na výlet do záhadného Yucatanu 15. století, projděte se ulicemi starobylého aztéckého města Tenochtitlán a prozkoumejte zvyky a rituály této velké civilizace ve světě virtuální reality.

Otevírací doba

Muzeum čokolády

Po – Ne

10:00–19:00

Čokoládový obchod

Přesunuto do Candytopie

 

Jak se k nám dostanete

Celetná 15, Praha 1

Metro:

B

Náměstí Republiky

~5 minut chůze

A

Můstek

~10 minut chůze

Chocotopia – rodinná společnost

Milujeme čokoládu, a proto jsme založili Chocotopii –  česko-belgickou rodinnou společnost. S vášní a nadšením budujeme dlouholetou tradici v čokoládovém průmyslu.